You don't have javascript enabled. Good luck with that.

سخن مدیر عامل

سخن مدير عامل

دو شنبه - 21 بهمن 1392 - ساعت 12:17

 صنعت طلا و جواهر به علت ارزش هنری خود به عنوان یکی از محبوب‌ترین صنایع نزد هنرمندان و به علت وجود بازار چند صد میلیاردی، صنعتی محبوب نزد تجار مختلف جهان است. این صنعت از معدود صنایعی است که در طول قرن‌های متمادی هرگز ارزش خود را از دست نداده و در زمینه‌های مختلف دارای مزیت‌های مهمی‌ نسبت به دیگر صنایع است.
از مزيت‌هاي صنعت طلا و جواهر مي‌توان به اشتغالزايي اين صنعت در فضايي محدود اشاره كرد. بر اساس تحقيقات به عمل آمده توسط سازمان توسعه تجارت ایران هر كيلوگرم طلا در اين صنعت براي 75 نفر ايجاد اشتغال مي‌كند. در عین حال نكته قابل توجه، ميزان سرمايه‌گذاري پايين لازم براي ايجاد اشتغال در اين صنعت يعني 10 تا 15 ميليون تومان براي هر نفر است، در حالي كه ميزان سرمايه‌گذاري لازم جهت اشتغالزايي هر نفر در ايران توسط بانك مركزي 20 ميليون تومان اعلام شده است.

عدم وجود ضایعات، سازگاری محصول با تمامی شرایط آب و هوایی و گسترده بودن زنجیره چرخش مالی از دیگر مزیت های این صنعت است. مجموع این مزیت ها در استانی نظیر اصفهان، این استان را به یکی از استان های برجسته این صنعت تبدیل کرده است. در حال حاضر بالغ بر 2 هزار كارگاه طلاسازي در اصفهان مشغول به فعاليت هستند كه براي 13 هزار نفر ايجاد اشتغال كرده‌اند. همچنین میزان تولید و سطح کیفی مصنوعات طلا و جواهر این استان، باعث شده است اصفهان به عنوان پایتخت طلایی ایران شناخته شود. از آن جا که صنعت و نمایشگاه همواره همگام بوده اند، نمايشگاه طلاي اصفهان نیز پر سابقه ترين نمايشگاه كشور است که هشتمین دوره آن در سال 93 با عنوان هشتمین نمایشگاه بین المللی فلزات گرانبها، طلا، جواهرات، ساعت، سنگ های قیمتی، ماشین آلات و تجهیزات وابسته از 24 تا 27 اردیبهشت ماه در اصفهان برگزار خواهد شد.  

شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان امید آن دارد که مانند دوره های گذشته با اجتماع برندهای مطرح و فعالان برجسته این صنایع و نیز همراهی مسوولان، بازدیدکنندگان و متخصصان امر، دوره طلایی دیگری برای این نمایشگاه رقم بخورد.

 

علی یارمحمدیان

مدیرعامل